مسابقات قهرمانی اسنوکر بازیکنان برتر/جان هیگینز با شکست مقتدرانه کایرن ویلسون به دیدار نهایی راه یافت

1399/12/10 | روابط عمومیمسابقات قهرمانی رنکینگ اسنوکر بازیکنان برتر 2021 (10 – 4 اسفند 1399) در سالن مارشال آرنا شهر میلتون کینز کشور انگلستان در حال برگزاری است.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ ، بیلیارد و بولس،در آخرین  بازی مرحله نیمه نهایی این دوره از مسابقات ، شب گذشته شنبه 9 اسفند 1399 نماینده نامدار کشور اسکاتلند جان هیگینز در مقابل نماینده نامدار ، جوان و با انگیزه کشور انگلیس  کایرن ویلسون  به میدان رفت و با ارائه یک بازی مقتدرانه ، درخشان ، حرفه ای و یک طرفه  توانست با نتیجه 1 6 حریف قدرتمند خود ویلسون را با شکست بدرقه کند و حالا باید امروز در دیدار نهایی به مصاف حریف بسیار نام آشنا ، کار بلد ، با تجربه و قدرتمند دیگری از انگلستان به نام رونی اسالیوان برود تا سرنوشت قهرمانی این دوره از مسابقات مشخص شود . هیگینز در دو دیدار قبلی خود حریفان را با نتیجه قاطع 0 6 شکست داده بود و در دیدار نیمه نهایی هم تا مرز شکست حریف با این نتیجه پیش رفت ولی موفق به ثبت این رکورد نشد.سبک بازی ، اقتدار و  آمادگی بالای وی در این مسابقات ثابت کرد که کسب نتایج درخشان توسط هیگینز به هیچ وجه تصادفی نبوده بلکه نبوغ ، استعداد ذاتی ، توانایی و هوش بالای او را نشان می دهد .

امروز یکشنبه 10 اسفند 1399 دیدار نهایی این دوره از مسابقات بین جان هیگینز (اسکاتلند) و رونی اسالیوان (انگلستان) هر دو از نوابغ دنیای اسنوکر در دو نوبت بعدازظهر و شب برگزار خواهد شد و قهرمان علاوه بر جام قهرمانی جایزه نقدی به مبلغ 125 هزار پوند را از آن خود خواهد کرد.بازیکن حرفه ای دنیای اسنوکر جان هیگینز 45 ساله  ، 29 سال است که به عنوان یک بازیکن حرفه ای در تور اسنوکر حرفه ای فعالیت دارد و تا کنون در 30 رویداد رنکینگ عنوان قهرمانی بدست آورده است که 4 بار قهرمانی در مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان (کروسیبل) را نیز شامل می شود. وی امروز یکشنبه 10 اسفند 1399 به دنبال کسب سی و یکمین عنوان قهرمانی خود در یک رویداد ر نکینگ است . جان هیگینز (اسکاتلند) از سال 2018 و مسابقات آزاد ولز تا کنون هیچ عنوان قهرمانی در مسابقات رنکینگ بدست نیاورده است . در مجموع 17 دیدار نهایی در رویدادهای دعوتی که این دو بازیکن در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند ، رونی اسالیوان در 10 دیدار به برتری دست یافته است.

هیگینز با ایجاد تغییراتی در تکنیک بازی خود و نزدیکتر کردن نوک چوب به کیوبال طبق گفته خودش بهترین نتایج و بازیهای دوران حرفه ای خود را این روزها به نمایش می گذارد .هیگینز در فریم دوم بازی خود در مقابل کایرن ویلسون در مرحله نیمه نهایی موفق به ثبت یک بریک 108 امتیازی و 4 فریم بالای 50 امتیاز (74 ، 51 ، 70 ، 88) شد. ویلسون به لطف بریک 102 امتیازی خود در فریم ششم اولین بازیکن هفته در مقابل هیگینز نام گرفت که توانست یک فریم از حریف آماده خود بگیرد.

رونی اسالیوان با حضور در دیدار نهایی این مسابقات  به رکورد 57 مرتبه حضور در دیدار نهایی رویدادهای رنکینگ حرفه ای ها دست پیدا کرد و با رکورد استیفن هندری افسانه ای برابر شد .سالیوان همچنین  به دنبال کسب سومین عنوان قهرمانی خود در مسابقات قهرمانی رنکینگ اسنوکر بازیکنان برتر (Cazoo Players Championship ) 2021 و اولین قهرمانی فصل خود در یک رویداد رنکینگ می باشد.وی در سالهای 2018 و 2019 موفق به کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات شده است.

قهرمان 6 دوره مسابقات قهرمانی اسنوکر جهان (کروسیبل) رونی اسالیوان به دنبال کسب سی و هشتمین عنوان قهرمانی خود در رویدادهای رنکینگ اسنوکر حرفه ای های جهان است  و تا کنون از 56 بازی در دیدار نهایی در مسابقات مختلف 37 بار به عنوان قهرمانی رسیده است.وی در طول این فصل در 3 دیدار نهایی در مقابل جاد ترامپ (مسابقات آزاد ایرلند شمالی) ، مارک سلبی (مسابقات آزاد اسکاتلند) و جردن براون (مسابقات ازاد ولز 2021) با قبول شکست از حریفان خود به نائب قهرمانی بسنده کرده و در کسب عنوان قهرمانی ناکام مانده است و حالا بازیکن 45 ساله دنیای اسنوکر این شانس را دارد که بعد از ششمین قهرمانی خود در مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان در ماه آگوست سال گذشته اولین عنوان قهرمانی خود را جشن بگیرد.وی در حال حاضر جایگاه دومی جدول رنکینگ اسنوکر حرفه ای را به خود اختصاص داده است.

نتیجه دومین دیدار مرحله نیمه  نهایی شنبه  9 اسفند 1399 :

دومین دیدار مرحله نیمه نهایی  کایرن ویلسون (انگلیس)  1      6   جان هیگینز (اسکاتلند)

دیدار نهایی یکشنبه 10 اسفند 1399 :

جان هیگینز (اسکاتلند)        رونی اسالیوان (انگلستان)

دیدار نهایی این دوره از مسابقات نیز روز یکشنبه 10 اسفند 1399  در دو نوبت بعدازظهر (ساعت 13 به وقت محلی ، 16:30 به وقت ایران)

و شب  (ساعت 19 به وقت محلی ، 22:30 به وقت ایران) برگزار خواهد شد.آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین را رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواهد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعارتباط با فدراسیونآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها