جان هیگینز قهرمان مسابقات اسنوکر بازیکنان برتر شد

1399/12/11 | روابط عمومیمسابقات قهرمانی رنکینگ اسنوکر بازیکنان برتر با برگزاری دیدار نهایی پیگیری شد و جان هیگینز (اسکاتلندی) با درخشش در مقابل رونی اسالیوان، با اقتدار به مقام قهرمانی رسید.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ ، بیلیارد و بولس، در آخرین  بازی این دوره از مسابقات ، شب گذشته یکشنبه 10 اسفند 1399 و در دیدار نهایی این مسابقات نماینده نامدار و با تجربه کشور اسکاتلند جان هیگینز در مقابل نماینده نامدار ، با انگیزه و نابغه کشور انگلستان  رونی اسالیوان  به میدان رفت و با ارائه یک بازی مقتدرانه ، تماشایی ، کم اشتباه و یک طرفه  توانست با نتیجه 3 10 حریف قدرتمند خود سالیوان را با شکستی سنگین  بدرقه کند و به عنوان قهرمان این مسابقات جام قهرمانی را از آن خود کند. سبک بازی ، اقتدار و  آمادگی بالای وی در این مسابقات ثابت کرد که کسب نتایج درخشان توسط هیگینز به هیچ وجه تصادفی نبوده بلکه نبوغ ، استعداد ذاتی ، توانایی و تغییر در نحوه بازی و تکنیک هوش بالای او را نشان می دهد .

وی با قهرمانی خود علاوه بر جام قهرمانی جایزه نقدی به مبلغ 125 هزار پوند را از آن خود کرد. بازیکن حرفه ای دنیای اسنوکر جان هیگینز 45 ساله  ، 29 سال است که به عنوان یک بازیکن حرفه ای در تور اسنوکر حرفه ای فعالیت دارد و تا کنون در 30 رویداد رنکینگ عنوان قهرمانی بدست آورده است که 4 بار قهرمانی در مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان (کروسیبل) را نیز شامل می شود. هیگینز با این قهرمانی سی و یکمین عنوان قهرمانی خود در یک رویداد ر نکینگ را بدست آورد . جان هیگینز (اسکاتلند) از سال 2018 و مسابقات آزاد ولز تا کنون هیچ عنوان قهرمانی در مسابقات رنکینگ بدست نیاورده بود و بعد از گذشت 3 سال اولین عنوان قهرمانی خود در یک رویداد  رنکینگ را جشن گرفت و در مصاحبه بعد از دیدار نهایی بار دیگر اذعان کرد که در طول 29 سال زندگی حرفه ای ورزشی خود تا این حد از نحوه بازی خود لذت نبرده و رضایت قلبی نداشته است .

هیگینز با ایجاد تغییراتی در تکنیک بازی خود و نزدیکتر کردن نوک چوب به کیوبال طبق گفته خودش بهترین نتایج و بازیهای دوران حرفه ای خود را این روزها به نمایش گذاشت و در طول این مسابقات تنها 4 فریم به حریفان واگذار کرد (یک فریم در مقابل کایرن ویلون در دیدار نیمه نهایی و سه فریم در مقابل سالیوان در دیدار نهایی) .

رونی اسالیوان با حضور در دیدار نهایی این مسابقات  به رکورد 57 مرتبه حضور در دیدار نهایی رویدادهای رنکینگ حرفه ای ها دست پیدا کرد و با رکورد استیفن هندری افسانه ای برابر شد .سالیوان همچنین  درکسب سومین عنوان قهرمانی خود در مسابقات قهرمانی رنکینگ اسنوکر بازیکنان برتر (Cazoo Players Championship ) 2021 و اولین قهرمانی فصل خود در یک رویداد رنکینگ ناکام ماند .وی در سالهای 2018 و 2019 موفق به کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات شده است.

دیدار نهایی بین دو غول مستطیل سبز که در طول سه دهه اخیر 65 مرتبه به مصاف یکدیگر رفته اند در واقع به دیداری یک طرفه تبدیل شد و هیگینز در فریمهای 13 ، 5 ،4 موفق شد سه بریک بالای صد امتیاز (127 ، 138 ، 142) و پنج بریک بالای 50 امتیاز (77 ، 70 ، 51 ، 68 ، 92) به ثبت برساند در حالیکه رونی اسالیوان تنها دقایقی از بازی همان سالیوانی شد که همه طرفدارانش از او انتظار داشتند و در فریم های 10 و 8 مسابقه دو بریک بالای صد امتیاز (110 و 144) و یک بریک 82 امتیازی به نام خود ثبت کرد .هیگینز در حال حاضر جایگاه پنجم جدول رنکینگ اسنوکر حرفه ای های جهان را در اختیار دارد و در جدول سالیانه نیز از مکان دهم به چهارم صعود کرد .

قهرمان 6 دوره مسابقات قهرمانی اسنوکر جهان (کروسیبل) رونی اسالیوان سی و هشتمین عنوان قهرمانی خود در رویدادهای رنکینگ اسنوکر حرفه ای های جهان و سومین عنوان قهرمانی خود در مسابقات قهرمانی رنکینگ اسنوکر بازیکنان برتر (Cazoo Players Championship ) 2021 را از دست داد  و تا کنون از 56 بازی در دیدار نهایی در مسابقات مختلف 37 بار به عنوان قهرمانی رسیده است.وی در طول این فصل در 4 دیدار نهایی در مقابل جاد ترامپ (مسابقات آزاد ایرلند شمالی) ، مارک سلبی (مسابقات آزاد اسکاتلند) و جردن براون (مسابقات ازاد ولز 2021) و اینبار در مسابقات قهرمانی رنکینگ اسنوکر بازیکنان برتر (Cazoo Players Championship ) 2021 در مقابل جان هیگینز  با قبول شکست از حریفان خود به نائب قهرمانی بسنده کرده و در کسب عنوان قهرمانی ناکام مانده است.

نتیجه دیدار نهایی یکشنبه 10 اسفند 1399 :

جان هیگینز (اسکاتلند)   10     3     رونی اسالیوان (انگلستان)

 آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین را رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواهد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعارتباط با فدراسیونآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها