بهترین و بدترین اتفاقات برای بازیکنان تور حرفه ای های اسنوکر جهان در سال 2020

1399/11/07 | اسنوکرگفتگوی برخی از بازیکنان رنکینگ اسنوکر حرفه ای های جهان با خبرنگار این تور را در این مطلب مطالعه کنید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ ، بیلیارد و بولس، در جریان مصاحبه ای که خبرنگار تور حرفه ای های اسنوکر (WST) از بازیکنان تور این تور در پایان فصل 2020 به عمل آورد از بازیکنان سوال کردند که بهترین و بدترین لحظات و خاطرات تلخ و شیرینی که در طول رقابتهای فصل 2020 داشته اید چه بود و اینکه چه برنامه ، آرزو و اهدافی را در فصل جدید در سال 2021 و مسابقات پیش رو  قصد دارند دنبال کنند که در این گزارش به منتخبی از این مصاحبه ها اشاره خواهیم کرد.

1)                   حسین  وفائی ایوری  -  Hossein    Vafaei Ayouri

بهترین و شیرین ترین خاطره و اتفاق در سال 2020 برای من ثبت بریک 146 امتیازی در اولین دیدار در مسابقات قهرمانی بریتانیا بود و همچنین از راهیابی ام به مرحله 4/1 پایانی مسابقات جهانی گرند پریکس نیز بسیار خوشحال شدم و به خود و کشورم افتخار میکنم.

متاسفانه بدترین خاطره و اتفاق در سال 2020 برای من شکست متوالی در هفت مسابقه و آن هم در مرحله اول مسابقات بود که در اوایل سال اتفاق افتاد و هدف ، برنامه و آرزوی من در سال جاری 2021 سخت کوشی و تلاش مضاعف در تمرینات با ممارست و پیگیری بیشتر خواهد بود تا نهایتا بتوانم به لطف تلاشهایم اولین جام  و قهرمانی در رویدادهای حرفه ای اسنوکر را برای خودم و کشورم کسب کنم تا دل طرفدارانم در ایران را که تصور نمیکنید با چه عشق و هیجانی رقابتهای من  با حریفان را دنبال میکنند شاد کنم.

2)                  جردن  براون  -  Jordan   Brown

بهترین خاطره و لحظه حرفه ای ورزشی من در سال 2020 زمانی بود که برای حضور در مرحله اصلی مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان در کروسیبل برای نخستین بار انتخاب شدم. سه بازی سخت در مرحله انتخابی داشتم که خوشبختانه با موفقیت پشت سر گذاشتم و رویای حضور در سالن تاتر کروسیبل و مرحله اصلی مسابقات مذکور برایم به حقیقت پیوست و برای من لحظه بسیار غرورانگیزو پر افتخاری  رقم خورد.هر چند که از حضورپر شور تماشاچیان بواسطه محدودیت های ناشی از ویروس همه گیر کرونا محروم شدم ولی از حضور و بازی در این سالن رویایی و مجلل لذت بردم.از سوی دیگر رویارویی با بازیکن همیشه مطرح و نامداری همچون مارک سلبی برای من بسیار خاص و ویژه بود و تجربه بسیار خوبی بود.

بدترین لحظات و خاطره تلخ من نیز باخت در مقابل جیمی جونز در مسابقات قهرمانی بریتانیا بود.من با شکست دادن مارتین گولد بازیکن روی فرم و آماده در دور اول مسابقات تصور میکردم که آماده و سر حال هستم و به نوعی دچار اعتماد به نفس کاذب شده بودم.

آرزوی من در سال 2021 کسب جایگاهی بهتر در رنکینگ حرفه ای ها است و اینکه بتوانم بازیهای خوبی از خود به نمایش بگذارم و در رویدادها تا مراحل بالاتری صعود کنم. آرزوی دیگرم راهیابی مجدد به مرحله اصلی مسابقات قهرمانی جهان در کروسیبل است ، چرا که برای اولین بار طعم شیرین حضور در این رقابتها را در فصل گذشته تجربه کردم.

3)                 مارک دیویس  -  Mark   Davis

من فقط خدا را شاکرم و خوشحال که در بسیاری از رویدادهای نیم فصل اول تور حرفه ای های اسنوکر 2020 توانستم بازی کنم. لازم است از تمامی عوامل تور اسنوکر حرفه ای های جهان و عوامل و زحمت کشان پشت صحنه و مسئولین برگزاری این مسابقات که سخت تلاش کردند تا این رویدادها به نحو شایسته ای برگزار شود تشکر و قدردانی کنم.بدترین لحظه و خاطره من نیز عملکرد بسیار ضعیفم در فصل 2020 بود که این مسئله نه تنها باعث سرافکندگی من نشد بلکه باعث شد تجربه و درسهای بیشتری بیاموزم و به مسیر رو به جلو و پیشرفت در آینده فکر کرده و امیدوار باشم . از همه اینها بدتر لحظه ای بود که چوب بازی خود را گم کردم که باعث شد از شرکت در مسابقات مسترز اروپا کناره گیری و انصراف بدهم که هیچ حسی برای یک بازیکن وحشتناک تر از این نبود.

آرزوی من در سال 2021 نیز این است که سعی کنم یک مقدار بیشتر از بازیها لذت ببرم که در طول چند فصل اخیر واقعا این امکان برایم میسر نشده است.قصد دارم تمرینات خود را فشرده تر و بیشتر کنم و تمام سعی خود را به کار بگیرم تا در جدول رنکینگ صعود خوبی داشته باشم.

 

 

4)                  لوئیز هیتکت  -  Louis   Heathcote

بهترین لحظه و خاطره من در سال 2020 غلبه بر  بهترین بازیکن سال 2020 جاد ترامپ بود که بزرگترین هدف من در شروع فصل بود که این شانس و افتخار نصیب هر بازیکنی نمیشود اما من به این مهم نائل شدم.بدترین لحظه و خاطره من شکست در مقابل جاد ترامپ در مسابقات آزاد انگلیس با نتیجه 3 4 در حالیکه 1 3 پیش افتاده بودم بود.

آرزوی من در سال 2021 حفظ موقعیت خود و بقا در تور اسنوکر حرفه ای ها است و مایلم که پتانسیل و توانایی واقعی خودم را به دنیا نشان بدهم و تا تحقق این خواسته و موفقیت آرام و قرار نخواهم داشت.

5)                 جیمی  کلارک  -  Jamie   Clarke

بهترین و احساسی ترین لحظه و خاطره برای من در سال 2020 موفقیت در مرحله انتخابی مسابقات قهرمانی جهان کروسیبل و راهیابی به مرحله اصلی این مسابقات بود.موفقیتی که آرزوی دیرینه و قدیمی در کل دوران زندگی حرفه ای ورزشی من بود و از همه مهمتر تلاش من برای بقا در تور حرفه ای ها بود.

بدترین خاطره و اتفاق 2020 برای من نیز قبول شکست در مقابل کرت مافلین نروژی در مرحله دوم مسابقات قهرمانی بریتانیا بود و در صورت پیروزی در این مسابقه جواز حضور در مسابقات جهانی گرند پریکس را بدست می آوردم.به غیر از شور مسابقات و اتفاقات آن اولین تعطیلی تور حرفه ای ها ناشی از همه گیری ویروس کرونا بسیار دشوار بود تا جائیکه حتی قادر به ترک منزل و دیدار با خانواده خود نبودم.مسئله مهم دیگر نگرانی از نامزدم بود که در آن ایام بسیار سخت کوش بود و به عنوان یک مدافع سلامت در بیمارستان مشغول به کار بود.بزرگترین هدف و آرزویم در سال 2021 قرار گرفتن در جمع 64 بازیکن برتر جدول رنکینگ حرفه ای های اسنوکر جهان و سلامت ماندن خودم ، خانواده ام و دوستان و آشنایان در شرایط حاد بیماری کرونا است.

6)                    پیتر دولین  -  Peter   Devlin

بهترین و شیرین ترین خاطره و اتفاق در سال 2020 حرفه ای شدن از طریق شرکت در کیو اسکول (Q School) بود که بهترین و خوشحال کننده ترین حس را در زندگی ام تجربه کردم.دومین خاطره خوب من نیز ثبت یک بریک بالای صد امتیاز در فریم تصمیم گیرنده برنده نهایی در مقابل مارک ویلیامز در یک مسابقه پخش زنده تلویزیونی با نتیجه 4 5 بود که مسابقات مسترز اروپا رقم خورد.این اتفاق مثبت باعث خود باوری و اعتماد به نفس بیشتر من شد و تصور آینده ای روشن تر در تور حرفه ای ها در دل من زنده شد.بدترین خاطره و لحظات من نیز بر میگردد به روزهایی که بازیکنی آماتور بودم و در مسابقات Pro – ams بازیهای بسیار بدی از خود به نمایش گذاشتم و احساس بسیار بدی داشتم. البته همه گیری و شیوع وسیع بیماری کرونا در جهان نیز یکی از تلخ ترین خاطرات زندگی من را رقم زد.از اینکه بدلیل ممنوعیت های کرونا قادر به حضور در مکانهای برگزاری مسابقات بزرگ نبوده و حضور تماشاچیان را شاهد نبودم بسیار ناراحت و ناامید بودم و تجربه تلخی داشتم.اما مطمئن هستم فرصت حضور در تمامی این رویدادها برایم در 2021 فراهم خواهد شد و امیدوارم در سال دوم حضورم در تور حرفه ای ها عملکرد قابل قبولی داشته باشم. آرزوی من در سال 2021 کسب جایگاهی بهتر در رنکینگ اسنوکر حرفه ای های جهان است و همچنین صعود از مرحله انتخابی همه رویدادها به مرحله اصلی آنها و کسب نتایجی قانع کننده در این مسابقات که در نهایت توجه طرفداران را جلب کرده و جوایز نقدی مسابقات را نیز بدست آورم .

7)                   استیون هالورت  -  Steven   Hallworth

بهترین خاطره و لحظات در سال 2020 برای من ! سوال بسیار سختی است ، چرا که بدلیل محدودیت های ناشی از کرونا سال بسیار وحشتناکی را سپری کردم. اما از نظر ورزشی و مسابقات بهترین سال حرفه ای من محسوب می شد.کسب مجدد جواز حضور در تور حرفه ای ها در ماه آگوست 2020 سال شگفت انگیز و رویایی را برای من به ارمغان آورد و همه اطرافیان و دوستانم را به هیجان آورد و مهمتر از هه خانواده ام را احساساتی کرد. واقعا سالهای زیادی را در نگرانی بازگشت مجدد به تور اسنوکر حرفه ای ها سپری کرده بودم. همچنین پیروزی در مقابل الفی بردن لحظه افتخار آفرینی برای من بوجود آورد. یکی از تلخ ترین و بدترین لحظات من وقتی بود که شنیدم بدلیل محدودیت ها و حاد شدن وضعیت ویروس کرونا نتوانستم کریسمس را در کنا ر خانواده ، دوستان و آشنایان در اجتماعات مردمی جشن بگیرم و همه جا تعطیل بود و فقط در خانه بودیم.در سال 2021 آرزو دارم در روند عملکرد و بازی هایم تداوم و پیشرفت قابل توجهی را شاهد باشم و البته بتوانم بر فشار و استرس ناشی از کسب نتیجه و برد غلبه کنم و با سخت کوشی ، تمرین زیاد و بالا بردن سطح استانداردهای لازم علاوه بر کسب نتیجه خوب از همه مهمتر از نحوه بازی خود احساس رضایت قلبی داشته باشم.

 

8)                 دیوید گریس  -  David   Grace

بهترین خاطره و لحظه من در سال 2020 شکست دینگ جونهوی قهرمان نامی چین در مسابقات قهرمانی بریتانیا بود و بدترین لحظه و خاطره من زمانی بود که بواسطه قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا اولین تعطیلی گسترده و قرنطینه عمومی اعلام شد و مسابقات نیز متوقف گردید.

آرزوی من در سال 2021 این است که با تلاش ، پشتکار و کوشش فراوان بتوانم از نظر عملکردی و بازی به پیشرفت و بهبودی قابل توجهی دست یابم.

9)                  جیمی جونز  -  Jamie   Jones

بهترین خاطره و لحظه در سال 2020 راهیابی من به دیدار نیمه نهایی مسابقات آزاد اسکاتلند بود و بدترین خاطره و لحظه برای من شکست در مقابل مارک سلبی با نتیجه 1 6 در همان مسابقه بود.آرزوی من در سال 2021 این است که در هر رویدادی که بازی میکنم به اندازه کافی لذت ببرم و به حداکثر توانایی ، استعداد و پتانسیل خود از بعد عملکرد و نحوه بازی برسم.

10)                  الیوت اسلیسر  -  Elliot   Slessor

برای من سال 2020 در کل سال ناامید کننده ای بود ولی شکست شان مورفی در مسابقات قهرمانی بریتانیا  یکی از لحظات به یادماندنی و خاطره ساز برای من بود و البته بدترین خاطره من بازی در مرحله بعد همان مسابقات در مقابل لو نینگ چینی با چوبی که سر چوب آن اسفنجی و نرم شده بود بطوریکه به یاد ندارم در آن مسابقه حتی یک ضربه درست زده باشم.آرزوی من در سال 2021 بازگشت تمام رویدادها به شرایط عادی در تقویم مسابقات است و اینکه من شانس خود را برای قرار گرفتن در جمع 32 نفر برتر رنکینگ امتحان کنم.  

11)                  جک لیزووسکی  -  Jack   Lisowski

بهترین خاطره من در سال 2020 شکست دادن بازیکن چینی ژیائو گودانگ در مرحله 8 / 1 پایانی مسابقات قهرمانی بریتانیا با نتیجه 4 6 بود و باعث شد که جواز حضور در مسابقات مسترز برای من قطعی شود. بدترین خاطره من نیز شکست خوردن در مقابل آنتونی مک گیل با نتیجه 9 10 در مسابقات قهرمانی جهان کروسیبل بود و این اتفاق همچون نیش و زخمی بر دل من باقی ماند و از ادامه کار بازماندم.

آرزوی من در سال 2021 قهرمانی در یکی از مسابقات رنکینگ اصلی است و من احساس میکنم در حال حاضر در بالاترین سطح از لحاظ روحی و آمادگی قرار دارم که من را به تحقق آرزویم نزدیکتر میکند و معتقدم سال 2021 سال تحقق آرزوهایم خواهد بود.

12)                 اشلی  هاگیل  -  Ashley   Hugill

بهترین خاطره سال 2020 برای من قهرمانی در مسابقات آزاد مالت فدراسیون جهانی اسنوکر (WSF) بود و اینکه در این افتخار پدر ، مادر و پدر بزرگم نیز من را در محل برگزاری مسابقات همراهی می کردند.اولین بالاترین امتیاز بریک من در رویداد Challenge Tour در لیدز انگلستان نیز اتفاق خاطره انگیزی بود که نقطه عطفی برای یک عملکرد مثبت و خوب بود.بدترین خاطره من قبول شکست در مقابل بازیکن چینی وو ییز در بازی اول من در مسابقات قهرمانی جهان بود که در عین ناباوری با توجه به آمادگی من و پیش بودن من از نظر نتیجه اتفاق افتاد.

هدف و آرزوی من در سال 2021 لذت بردن از مسابقات در حد امکان و اینکه در هر مسابقه به نحوی بازی کنم که در اتفاقات بد گذشته سیر نکنم و در زمان حال و با امید به آینده باقی بمانم.

13)                کن دوهرتی  -  Ken   Doherty

بهترین خاطره من ثبت بریک 139 امتیازی در آخرین مسابقه من در لیگ قهرمانان و راهیابی به مرحله بعدی این مسابقات بود. بدترین خاطره هم راهیابی به دیدار نهایی در همین مسابقات تنها با شکست در یک فریم بود و اینکه بسیار مشتاق به حضور در دیدار نهایی این رقابتها و رویارویی با جاد ترامپ بودم.آرزوی من در سال 2021 این است که همچنان با عشق و علاقه فراوان و امید به بازی کردن ادامه دهم و از بازی خود لذت ببرم و این امید را داشته باشم تا در مسابقات پیش رو تا مراحل بالاتر صعود کنم.

 

14)               جک جونز  -  Jack   Jones 

بهترین لحظه و خاطره من در سال 2020 بازی در مقابل جان هیگینز در مرحله 4 / 1 پایانی مسابقات آزاد انگلیس بود.هر چند نتیجه بازی آنطور که انتظارش را داشتم به نفع من پیش نرفت و شکست خوردم ولی بازی خوبی بود و از آن لذت بردم . بدترین لحظه و خاطره من نیز شکست در مقابل آنتونی مک گیل در مرحله انتخابی مسابقات قهرمانی جهان کروسیبل بود ، دیداری که باعث شد جایگاه رنکینگ خود را در بین 64 بازیکن برتر رنکینگ جهان تنها بواسطه یک مسابقه و شکست از دست بدهم.در آن لحظه احساس کردم که دنیا برای من تمام شده است ، اما این اتفاق لطف بزرگی به من کرد و تصمیم گرفتم به شهر شفیلد نقل مکان کنم اتفاقی باید خیلی زودتر از این رخ می داد. آرزوی من در سال 2021 قرار گرفتن در جمع 64 بازیکن برتر رنکینگ است و سپس تصمیم دارم با تلاش و جدیت و تمرین بیشتر رتبه خود را در جدول رنکینگ ارتقا بدهم. ارزوی دیگر من این است که برای اولین بار موفق شوم به دیدار نیمه نهایی یا دیدار نهایی یک رویداد رنکینگ اصلی راه پیدا کنم و فکر میکنم این آرزو در آینده ای نه چندان دور برای من دست یافتنی و محقق گردد.

15)                لوکاس کلکرز  -  Lukas   Kleckers

بهترین خاطره من در سال 2020 پیروزی در آخرین دیدار Challenge Tour بود که به موجب این پیروزی  بقا و حضور در تور اسنوکر حرفه ای ها را برای خود حفظ کردم که البته فشار روحی و روانی زیادی را متحمل شدم که به هیچ وجه قابل وصف نیست.در مسابقات تور اسنوکر حرفه ای ها قطعا بهترین موفقیت من در مرحله دوم مسابقات آزاد ایرلند شمالی به دست آمد که در آن مسابقه در مقابل مارک سلبی در امتیاز گیری عملکرد بسیار قابل قبولی داشتم و تقریبا تمام فرصت ها را از حریف با تجربه ام گرفتم. بدترین لحظه و خاطره من نیز به بازی در مقابل مارک ویلیامز قهرمان اسبق جهان بر میگردد که در آن دیدار در حالیکه با نتیجه 1 3 پیش افتاده بودم حریف توانست به لطف تجربه بالایش و اشتباهات مکرر من بازی را در نهایت با نتیجه 3 4 به سود خود به پایان رساند .آرزوی من در سال 2021 این است که پیشرفت بهتری در مسابقات داشته باشم و از همه مهمتر از نحوه عملکرد و بازیهای خود احساس رضایت کامل داشته باشم و پیروز مسابقات باشم و اگر شکست خوردم به مهارت و تجربه بالای حریف ببازم و نه به اشتباهات پی در پی خودم.آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین را رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواهد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعارتباط با فدراسیونآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها